Üye adı:  Şifre :
23 Eylul 2018, Pazar 11:15:25 PM Dolar ot;tr" Euro ot;tr"
 Anasayfa
 Duyurular
 Yönetim Kurulu
 İdari Personel
 Blok Temsilcileri
 Mesaj Girişi
 Mesaj Gönder
 İşletme Projeleri
 Denetim Raporları
 Mali Tablolar
 Aidat Ekstresi
 Faaliyetler ve Raporlar
 Site Kuralları
 Forum
 Etkinlikler
 Videolar
 Fotoğraflar
 İletişim


 Karıncaları Uzaklaştırmak
 

Karıncaları Uzaklaştırmak
Özellikle yaz aylarında mutfağınıza doluşan karıncalar rahat

 Tüm ipuçları için tıklayınız
TÜRKSAT 4A UYDU FREKANS DEĞİŞİKLİĞİ
 
TÜRKSAT 4A UYDU FREKANS DEĞİŞİKLİĞİ


  TÜRKSAT 4A UYDU FREKANS DEĞİŞİKLİĞİ

  Ekleme Tarihi : 1/20/2015 8:30:11 AM    Bu haber 836 kez görüntülendi.

Türksat 4A TV yayın frekans ayarlaması nasıl yapılır?

Türksat 4A uydusuna geçişten sonra televizyon ve radyo kanallarında frekans değişikliği meydana geldi. Bu frekans değişikliği ayarların yeniden yapılmasına neden oldu. Türksat 4A frekans ayarları nasıl yapılır ve frekans ayarları listesi hakkında detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türksat 4a uydusu hizmete girdi. Bu nedenle değişen frekanslar için çanak antenle oynanmayarak, televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Türksat 4A ile yeni tv kanal frekans düzenlemeleri yapıldı. Kanalların büyük bölümü yeni uyduya taşındı.
 

Televizyon ve radyo kanallarının frekansları 17 Eylül'ü 18 Eylül'e bağlayan gece değişti. Yapılan değişiklikten sonra vatandaşlar kanalların yeni frekanslarını bulmak ve frekans ayarlama işleminde oldukça sorun yaşandı. Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak, yeni TV kanallarıyla birlikte  Türksat uyduları  üzerindeki TV kanal sayısı 500’ün üzerine çıkacaktır.

 

Uydu Alıcıları ayarlaması nasıl yapılır?

 

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Diğer uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.

 

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.