Üye adı:  Şifre :
21 Ekim 2018, Pazar 9:27:02 PM Dolar ot;tr" Euro ot;tr"
 Anasayfa
 Duyurular
 Yönetim Kurulu
 İdari Personel
 Blok Temsilcileri
 Mesaj Girişi
 Mesaj Gönder
 İşletme Projeleri
 Denetim Raporları
 Mali Tablolar
 Aidat Ekstresi
 Faaliyetler ve Raporlar
 Site Kuralları
 Forum
 Etkinlikler
 Videolar
 Fotoğraflar
 İletişim


 ÇİKOLATA LEKESİ
 

Giysiler sentetikse:
Çikolata bulaşan giysiler sentetik kumaştansa,

 Tüm ipuçları için tıklayınız
Evcil Hayvan Beslenmesi Önemli Bilgilendirme
 
Evcil Hayvan Beslenmesi Önemli Bilgilendirme


  Evcil Hayvan Beslenmesi Önemli Bilgilendirme

  Ekleme Tarihi : 8/26/2009 5:25:40 PM    Bu haber 2186 kez görüntülendi.

Sayın Koru Mahallesi Sakinleri ,

Sitemiz dışarıya kapalı ve ortak kullanım alanlarına sahip olmasından dolayı müstakil kullanım  kurallarından değişik olarak Daire sahiplerinin ortak kullanım alanlarından eşit ve güvenli şekilde faydalanması esasına göre yönetim planlarında yazılan kurallar ve kaideler ışığı altında yönetilmektedir. Komşularımızın bu kurallara ortak yaşam paylaşımı esasını gözönüne alarak uymaları ve diğer kat maliklerinin haklarına saygı göstermeleri zorunludur. Bilindiği üzere sitemiz ve parselimiz sınırları içerisinde ortak kullanım alanlarında Kedi ve Köpek türü evcil hayvanların beslenmesi yasaktır. Evcil hayvanlar daire içerisinde beslenmeli ve çevreye zarar vermeden bakımları yapılmalıdır.

Son  günlerde sizlerinde şahit olduğu üzere sitemiz sınırları içerisinde başıboş dolaşan kedi ve köpek sayısında ciddi bir artış bulunmaktadır. Bu kedi ve köpekler aşılı ve kısırlaştırılmış olmamaları neticesi ile blok önlerinde yavrulama yapmakta ve bizlere ek sorumluluklar yüklemektedir. Bilhassa nerden geldikleri belli olmayan ve öğrendiğimiz kadarıyla diğer parsel de oturan kat maliki bir komşumuzun kurallara aykırı şekilde bakımlarını üstlendiği köpekler site ortak alanları içerisinde dolaşmakta ve bilhassa çocuklarımızın yararlandığı sosyal alanlar çerçevesinde komşularımıza ve çocuklarımıza huzursuzluk vermektedir. Geçen akşam bir komşumuz çocuğuyla beraber gittiği sosyal alan bölgesinden köpeklerin tehditkar davranışları yüzünden ayrılmış ve şikayetini müdüriyete bildirmiştir.

Yönetim kurulu üyelerimizde ve Daire sahiplerimizin birçoğunda bulunan evcil hayvan sevgisi ortak yaşam paylaştığımız bu ortamda diğer kat maliklerimizin haklarına saygı gösterilmemesi anlamına gelmemelidir.Unutulmamalıdır ki burası ortak yaşam paylaştığımız bir Site dir. 4186 Parsel Koru yönetimi olarak ilgili konuda gerekli makamlara başvurular yapılmış bulunmaktadır.

Daire sakinlerimizin gerekli hassasiyeti göstererek Ortak alanlarda evcil hayvan beslememeleri , dışarıda yemek bırakmamaları , eğer hayvanların mağdur olduklarına inanıyorlarsa sahiplenerek evlerinde bakım yapmaları önemle rica olunur.

 

4186 Parsel Koru Mahallesi Yönetim Kurulu